Telkolink
Bilgi Teknolojileri Uzmanı

Fiber Optik Hat Ölçüm ve Test | OTDR - Fusion Splice - OPM-OLS-VLS-OLS-VOA 
FO Fusion Splicer - T40
FO Fusion Splicer - T35
otdr T40
T40 | Fusion Splicer   PDF
- 5.7" yüksek çözünürlüklü renkli LCD Display
- Isınma süresi 25s, ek süresi 8s
- PAS (core to core Fiber Profile Alignment System)
- 6000 adet ek yapım kaydını hafızada tutabilir
- Elektrod ömrü: 4000 ek
- Batarya kapasitesi: 220 kez ek yapımı ve ısıtma
- 304 kata kadar magnification
otdr
T35 | Fusion Splicer Videoyu izleyin PDF
- 5" yüksek çözünürlüklü renkli LCD Display
- Isınma süresi 30s, ek süresi 9s
- DCA (Direct Core-to-Core Alignment system)
- 6000 adet ek yapım kaydını hafızada tutabilir
- Elektrod ömrü : 4000 ek
- Batarya kapasitesi: 180 kez ek yapımı ve ısıtma
- 180 kata kadar magnification
 
Singlemode & Multimode OTDR
Sumitomo FC-6S Fiber Cleaver
otdr PDF
CLR-OTDR-M/S | Singlemode & Multimode OTDR, 850/1310/1550nm, 20/30/28dB
- Geniş dokunmatik ekran + kısayol tuşları, kolay kullanım
- Yüksek kapasiteli polimer lityum batarya, uzun çalışma süresi
- Hafıza kartı + SD kart, traceleri tutmak için geniş hafıza >10000 trace
- OTDR TraceManager PC yazılımı
- Farklı dalga formlarını aynı pencerede açarak kıyaslama
- Bellcore dosya uzantısı (.sor)
Datasheet   Katalog
Sumitomo FC-6S
- 12 Kademeli ayarlanabilir, döner bıçak
- 36.000 ek kapasitesi
- Tek ve Ribbon fiber sonlandırmalar
 
OrienTek T30C Fiber Cleaver
Fujikura Fibre Cleaver
Fiber Cleaver
PDF
Orientek T30C
- High Precision Fiber Cleaver
- Built-in Scrap Catcher / Fiber Waste Bin
- 16 pozisyonlu bıçak, 48.000 adet fiberi cleave yapar
- Single Fibers: 250μm to 900μm coating, 125μm cladding

Fujikura CT-30 Fiber Optik Kesici & Cleaver
Fujikura 50S/60S/70S Ek Cihazları için Fujikura CT30 Fiber Optik F/O Kesici
Videosu için tıklayın

PDF

DVP-105 Fiber Cleaver. DVP-105 high precision fiber cleaver is the highly-precision fiber cutting tool, suitable for 2 50um to 900um coating fiber and 125um cladding fiber. The 16-position blade is workable for 48000 fiber cleaves. It is easy to use and maintenance

  
Fiber Tanımlayıcı (identifier)
Grandway OLS | SM & MM
Palm OTDR, El Tipi
PDF

TM301 | Fiber tanımlayıcı singlemode fiber kablolarda optik sinyalin yönünü kabloya hiçbir zarar vermeden dijital göstergeler yardımıyla gösterir. Veri trafiği olduğunu da sesli sinyal yardımıyla belirtir. Normal trafik akışını kesmeden optik gücü ölçer.

PDF

Sabit çıkışlı optik light source. Hem singlemode hemde multimode kabloyu destekler. Çıkış gücü -5dB. Fiber optik hatta oluşan kayıpların tespitinde kullanılır. Toplam zayıflamayı bulmak için optik powermetre ile birlikte kullanılır. Hattın bir ucuna light source ile -5db power verilir. Diğer ucunda powermetre ile alınan güç ölçülür. Aradaki fark optik zayıflamayı gösterir.

OTDRPDF

palmOTDR- M20A/N ( 850/1300 18/22dB) & palmOTDR- S20A/N ( 1310/1550nm, 24/24dB)& palmOTDR- S20B/N ( 1310/1550, 32/32dB, 2.5m) palmOTDR- S20C/N ( 1310/1550, 38/37dB) & palmOTDR- S20C/N+ ( 1310/1550, 45/43dB) & palmOTDR- S20C/P ( 1310/1490/1550nm, 38/37/37dB) & palmOTDR- S20C/X ( 1310/1550/1625, 38/37/37dB). Tüm ölçüm mesafelerine uygun el tipi optik TDR'lar. Fiber optik kablo analizi. M20A/N Multi-mode kablolar için olup diğerleri Single-mode kablo testi içindir. Kullanım Kılavuzu PDF

     
Visual Fault Locater | Grandway VLS8-10 Visual Fault Locater | CLR-VFL-PT10
Pocket Optik Powermetre
vls8

PDF

Görünür Işık Kaynağı 10MW

VFL8-10

PDF

Mini Laser VFL 10MW. FTTx networklerde 8Km'ye kadar ölçüm yapar. Universal konnektör. Dayanıklı tasarım. CW ve modülasyonlu sinyal.

Katalog   Datasheet

TM-103N-A Mini optik powermetre , TM-103N-A : -70~+10dBm , calibrated wavelength:850nm、1300nm、1310nm、1490nm、1550nm、1625nm & TM-103N-B : -50~+26dBm , calibrated wavelength:850nm、1300nm、1310nm、1490nm, 1550nm、1625nm

 
TM-161 VLS | Uzun Menzilli Fiber Işık Kaynağı | Visual Fault Locater
TM-161-SC Görünür Işık Kaynağı
PDF

TM-161 | Fiber Optik Visual Light Source | Fiber optik kablo testi. Optik kablonun 650nm kırmızı ışık verir. Bu ışık kabloda oluşan kırık yada kopuk noktalarından dışarı sızar. Bu şekilde kabloda sorun olup olmadığı tespit edilir. Karmaşık fiber optik kablolama altyapılarında fiber optik kablonun bir tarafından ışık verilerek karşı uç tespiti yapılır. Fiber optik kablo bulucuda diyebiliriz. Hem singlemode hemde multimode kabloya uygulanır. Ölçme mesafesi ise çıkış gücüne göre değişir. Aşağıda çıkış gücüne göre yaklaşık ölçme menzilleri bulunmaktadır. 2- adet kalem pil ile çalışır. Sürekli ve kesintili olmak üzere 2 modda ışık verir.

 Visual Light Source   | 650nm | 10mw | Universal Konnektör |  8-10km 
 Visual Light Source   | 650nm | 15mw | Universal Konnektör | 10-12km 
 Visual Light Source   | 650nm | 20mw | Universal Konnektör | 12-15km 
 Visual Light Source   | 650nm | 30mw | Universal Konnektör | 20km-25km 
 

 

 
OTDR
Fiber Optik Güç Ölçer
OFS-80 Fusion Splice
PDF

FHO3502 Singlemode OTDR. Fiber optik kabloda oluşan kırık kopuk noktalarının tespiti. Fiber optik hat testi.

optik powermetre

F/O Güç Ölçer (Optic Power Meter) -70~+3db ölçüm aralığı.

OFS-80PDF

Fiber Ek Cihazı, Kaynak Makinesi, SM,MM,DS,NZDS. SM:0.02dB;MM:0.01dB;DS,NZDS:0.04dB ek kaybı. Cleaver ve gerekli olan diğer aletlerlerle birlikte. Düşük kayıplı fiber ek bağlantısı yapmak için ideal.Yedek elektrodları ile birlikte. Diğer donanımlar Fiber cleaver, Electrodes, V-groove(coupler), Protection sleeves, Blade ve Multi-function Power Supply

 
PON Power Meter   
OPM-50
OFL-100
PDF

PPM-20 PON Power Meter. FTTx/PON testleri için üretilmiştir. Pass-through modunda çalışır. ONT ile OLT arasına bağlanabilir. Sistem çalışmaya devam eder. 1310-1490-1550nm'de kalibrasyon. PON networklerde optik güç kayıplarının tespiti. Pasif optik network testi

PDF

OPM-50 Intelligent Optical Power Meter. Otomatik dalgaboyu tanıma. USD üzerinden PC'ye data transferi. 1000 test kaydı tutabilme. USB'den şarj edilebilir. 

PDF

Intelligent Optical Fault Locator. OFL-100A(1310NM) & OFL-100B(1550NM). Zayıflama ve yansıma ölçümü. Fiber Optik ağların kurulumu, testi ve raporlanmasında kullanılır.

 
Optical Power Meter   
CWDM Optical Channel Checker
Stabilized Laser Sources 
PDF

Fiber Optik Power Metre, Optik seviye ölçümü yapar. FC/SC/ST, 850-1300-1310-1490-1550-1625nm. -70~+10dB (OPM-15A, OPM-25A), -50~+27dB (OPM-15B, OPM-25B) , -55~+17dB (OPM-25C). Singlemode -Multimode fiber kabloda optik güç ölçümü yapar. dB/dBm/mW. Optik güç ölçer. Optik powermetre ve optik light source birlikte kullanılarak optik hattaki toplam optik kayıp, optik loss , ölçülür.

 PDF

OCC-50 : CWDM Optical Channel Checker, 8-channel ölçümü (1460~1620 nm), USB üzerinden PC ile bağlantı. CWDM Module (8 kanal, -40~+110dB,1460-1620nm aralığı) + OPM Module (-70~+110dB,850-1300-1310-1490-1550-1625nm'de kabibre edilmiş. OCC-50B : 18-channel measurement (1271-1611nm), -40 ~ +10dBm, USB port, W/mW/uW/nW/pW/dBm/dB (REF), auto-zeroing, plus power meter module

PDF

SLS Stabilized Laser Sources(Sabit Işık Kaynağı, Light source ). SLS-21 tek portlu ve SLS-25 Çift portlu. Çıkış gücü -7db. Singlemode ve Multimode fiber optik kabloların ölçü ve testlerinde kullanılır.

 
Adjustable Laser Source   
Multi-wavelength Laser Source
Optical Variable Attenuator 
PDF

ALS-20 Ayarlanabilir Işık Kaynağı, 1310/1550nm, çıkış gücü -8dBm~-2dBm aralığında. 0.1 db aralıkla çıkış gücü ayarlanabilir. Singlemode fiber hatlarda kullanılır. FC-ST-SC konnektörlü

PDF

MLS-20 Çok Kanallı Işık Kaynağı.

Çıkış gücü -7dB@850 , 1300, 1310, 1490, 1550,1625nm

 PDF

OVA-10 Optik Ayarlanabilir Zayıflatıcı. 1.5-60db.1100~1650nm. 9/125μm Single mode fiber. FC-ST-SC konnektörlü. Fiber optik cihazların alış hassaiyeti testinde ve optik hatların devreye almadan önce simülasyonunda kullanılır. Analog

 
Ayarlı Fiber Optik Zayıflatıcı 
Optik Kayıp Test Cihazı
Multifunctional Optical Talk Sets 
PDF

OVA-50 Optical Variable Attenuator , Ayarlı zayıflatıcı. 2.5-60dB aralığında zayıflatma. Network testinde, powermetre kalibrasyonunda kullanılır. Fiber optik alış hassasiyetinin testinde kullanılır. Optik sinyal kademli olarak zayıflatılırak fiber hattın devrenin kesme noktası tespit edilir. Dijital

PDF

OLT-20 Optical Loss Tester ( Laser source+Powermetre). Fiber optik hatta oluşan kayıpların ölçümü.  Optik sinyalin zayıflamasının tesbitinde kullanılır. Üzerinde optik güç ölçer ve optik ışık kaynağı mevcuttur.

PDF

OTS-20/30  , Optik konuşma seti. Fiber optik hat performans testi. Fiber kablo üzerinden telefon görümesi yaparak kablo performansını fiber hattı servise vermeden önce test eder. İlave olarak powermetre ve /veya light source olabilir. 180 km'ye kadar test eder. Çift olarak kullanılır.

   
Fiber Optik Light Source
Optik Güç Ölçer
Çok Foksiyonlu Fiber Test
PDF

Fiber optik ışık kaynağı. Fiber optik hattı test etmek için kullanılır. Çıkış gücü -7db'dir. 1310nm ve 1550nm kaynak.

PDF

Fiberoptik powermetre. InGaAs. 800~1700nm. FC, SC, ST Konnektör. Measurement  Range (dBm)-70~+3. Telekom , CATV sistemleri optik testi için kullanılır.

Fiber TestiPDF

FiberCute : Power metre, Light source , Talkset, Loss Tester, Fiber mesafe ölçümü. Fibercute-13B ( konuşma seti: 1310nm, 120km mesafe Laser Source: -1db, 1310nm Mesafe ölçümü: 1310nm-50km maksimum 7 olay, Powermetre: -70 ~ +10, 1310nm, InGaAs VLS : 650nm, -5dBm).

   
Çıplak Fiber Adaptörü, SC
Çıplak Fiber Adaptörü, FC
Fusion Splice Elektrodu

Çıplak fiberi geçici olarak sonlandırma & Çıplak fiberi geçici olarak sonlandırma.Splice yapmaya vakit oladığı acil durumlarda çıplak fiber ucunu konnektörle geçici olarak sonlandırmaya yarar. Fiber ucunuzu hızlı bir şekilde SC, SC/APC konnektöre dönüştürebilirsiniz. Fast konnektör

Bare Fiber Adaptörü , Fast konnektör, Test ve hızlı sonlandırma için uygundur. FC/PC yada FC/APC modelleri mevcuttur.

Kaynak Elektrodu

Fiber optik ek kaynak elektrodu, 1 çift. Fiber ek cihazı aparatı. Fujikura FSM-60S Yedek elektrot ELCT2-20A 1 (çift/set). Electrodes SUMITOMO fusion Splicer 37 39 65 ve Electrodes Used for Fujikura Fusion 40 , 60, 30R

 
Cutter Blade
Pen Fiber Cleaver
İnsertion/Return Loss Tester

Elmas Bıçak , Cutter Blade Sumitomo FC-6S Fiber Cleaver & Cutter Blade Fujikura CT-20/30Fiber Cleaver

PDF

Kalem tipi fiber optik kesici , Cleaver. kablo eki yaparken fiber camın düzgün kesilmesi için kullanılır. Elmas kesici

TM603 Fiber optik haberleşmede Insertion loss (FO komponentlerde araya girme kaybı) ve return Loss (geri dönüş kaybı) ölçümü.

 
Fiber Optik El Aletleri
TM-3304N Mini OTDR
Palm OTDR

Fiber optik Fusion Splice işleminde kullanılan aletler. Sumitomo, Fujikara, Furukawa marka elektrod, cutter blade, cleaver, stripper, V-Groove, splicer gibi malzemeler.

PDF

Fiber optik kablo testi , Kablodaki hataların yerini tespit eder. 20km ölçüm mesafesi. Ölü bölge testi için üzerinde 1mW gücünde görünür ışık kaynağı ( VFL visual fault locater). TM3304N User Manual için tıklayın

APDF

El tipi OTDR. 1310nm/1550nm ±20nm   28/26dB . Single-mode. Fiber kablo analizörü. Fiber optik kabloda oluşan kusurların tespiti ve kablo mesafesi ölçümü. 100-120km ölçüm mesafesi.

 
DVP-321 OTDR
OCI-20B Optical Connector Inspector
OTDR-1020A/B
PDF

Mikroskop ile Fiber optik konnektör kontrolü. Fiber optik hatların kurulum , test ve bakım aşamalarında optik konnektörlerin uygunluğunu test eder. Elde edilen görüntüler kaydedilebilir. USB ile PC bağlantısı sağlanır.

OTDR-1020 PDF

Fiber Optik Hat Analizi ( Zayıflama, Yansıma , Mesafe Ölçümü) 1310/1550nm 35/33dB, olay ölü bölgesi 2.8mt, Zayıflama ölü bölgesi 9mt. Fiber optik kabloda oluşan hata ve kusurların yerinin tespiti. Fiber optik hatların devreye alınmadan önce OTDR testlerinin yapılması ve optik hatta oluşabilecek kusurların giderilmesi haberleşme performansı açısından son derece önemlidir. OTDR cihazımız minimum 150km'lik mesafeye kadar ölçüm yapar. dark fiber kablonun olması gereken maksimum kaybı 0.25db/km'dir. Taşınabilir. OTDR-1020A :SM 1310 / 1550nm. OTDR-1020B:1550-1625nm

 
Optik Power Meter
OFT-1120A PON Power Meter
Fiber Ek Cihazı
Optik GüçölçerPDF

TM-203A Optical Power Meter Measurement Range:-70~+10dBm USB'den data transferi. TM-203B Optical Power Meter Measurement Range:-50~+26dBm USB'den data transferi. USB'den şarj edilebilir. PC ile bağlanıp kolaylıkla kalibrasyon yapılabilir. Kalibrasyon yazılımı için tıklayın.

pon powermetre PDF

OFT-1120A | PON Powermetre. FTTX EPON GEPON ağlarında fiber optik güç ölçer.

PDF

DVP-730 Fiber Optik kablo ekleme cihazı. Ayrıca ek yapım eğitimide cihazla birlikte verilebilir. SM , MM , DS , NZ-DS , EDF fiber füzyon uygulamaları. Fiber Sıyırıcı + Fiber Kesici + Yedek elektrot + Yedek Batarya + Şarj Cihazı

 
Optical Light Source TM102D1
TM-171 VLS - Visible Laser Source
F/O Lights Source SM & MM
PDF

TM102 Optik ışık kaynağı. CW 0 Hz'de -5db çıkış gücü. CW 270 Hz'de -7db output power. 1310nm - 1550nm. Fiber optik kabloda oluşan optik kayıpların ölçülmesinde kullanılır.

APDF

TM-171A4 : Görünür kırmızı ışık kaynağı. Singlemode ve multimode fiber kabloda çalışır. 650nm dalgaboyunda. 10mw - 15mw - 20mw çıkış gücü. SC, ST, FC konnektörler. Fiber kablo montaj , kurulum ve testlerinde fiberde oluşan kırık kopukları tespit etmek ve fiber kabloların tespitinde kullanılır. Kırmızı ışık Optik hat bulucu. 3mw 3-5km, 5mw 5-7km, 10mw 8-10km, 15mw: 10-12km, 20mw 12-15km

PDF

Grandway VLS-6A Fiber optik Singlemode multimode ışık kaynağı. Çıkış gücü 7mw. Universal konnektör. 650nm Kırmızı ışık.Fiber optik kablo testinde kullanılır. Yüksek çıkış gücü sebebiyle uzun mesafeleri test edebilirsiniz. Hem MM hemde SM F/O kabloları test eder. Etiketlenmesi düzgün yapılmamış , karmaşık kablolarda kablo bulucu olarak da kullanılır. Optik kabloya ışık verildiğinde kırık kopuk yada uygun şekilde montajı yapılmamış kablolarda kusur noktalarını tespit eder. Cihaz, kendisine "görünen ışık kaynağı" da denilmesine sebep olan bir ışık çıkarır. Bu ışık fiberoptik kabloda bulunmaması gereken keskin dönüşlerden ve kırıklardan olduğu gibi, kusurlu bir şekilde birleştirilmiş konnektörlerden sızar ve bu bölgede parlak kırmızı bir renk oluşturur. Böylece fiberoptik jumper kablosunda, dağıtım panosunda (distribution frame), patch panelinde veya ek kutusunda olması muhtemel problemler tespit edilebilir

    
MTP-1000 FTTx Test Platformu
VOA Ayarlanabilir Attenuator
Grandway Optik Güç Ölçer
multifunctional test platform PDF

MTP-1000 Multifunctional Test Platform; Metro, Access ve FTTx/PON ağları için tasarlanmıştır. FTTx in-service testi, splitterlar boyunca PON OTDR testleri yapar. Üzerindeki Visible fault locator ile görsel olarak fiber hat kontrol edilebilir. Modüler yapıdadır. OTDR, Optical Connector Inspector modülleri yanında Pass Through Test modülü sayesinde canlı trafikte kesintisiz test yapılabilir.

PDF

Fiber optik SDH DWDM cihazlarının optik girişlerinin eşik değer tespiti

FHP2A04PDF

Grandway FHP2A04 Optik Powermetre

 
Fiber Optik Güç Ölçer
CLR-VFL-100 | Visual Fault Locater
CLR-OM-T10   Katalog
- Geniş Ölçüm Aralığı +10 ~ - 70dBm
-Optik Sinyalin Seviyesi Değiştiğinde Hızlı ve Anlık
Ölçüm Yapar. Hassas Ölçüm Yapar.
- Dalgaboyu aralığı 800~1650nm.
- Konnektör Tipi SC ( ST ve FC opsiyonel)
CLR-VFL-100

CLR-VFL-100 | Fiber Optik görünür ışık kaynağı. Optik kablonun ucundan 650nm kırmızı ışık verir. Bu ışık kabloda oluşan kırık yada kopuk noktalarından dışarı sızar. Bu şekilde kabloda sorun olup olmadığı tespit edilir. Karmaşık fiber optik kablolama altyapılarında fiber optik kablonun bir tarafından ışık verilerek karşı uç tespiti yapılır.
10mW çıkış gücü verir.
2- adet kalem pil ile çalışır.
Sürekli ve kesintili olmak üzere 2 modda ışık verir.

 
 
Telkolink
Haberleşme sistemlerinde yüksek performansı yakalayın